شرکت حفاری شمال / آموزش برنامه ریزی و کنترل پروژه با نرم افزار Microsoft Projectمعرفی شرکت حفاري شمال

شركت حفاري شمال در سال 1377 به موجب مصوبه هيأت مديره شركت ملي نفت ايران به عنوان يكي از شركت‌هاي بالادستي صنعت نفت به ثبت رسيد و فعاليت خود را از ابتداي دهه 80 شمسي بر پايه فن‌آوري‌هاي نوين و مديريت دانش محور آغاز كرد.

اين شركت در سال 1387 و براساس سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي (ابلاغي رهبر معظم انقلاب) به شركت سهامي عام تغيير ماهيت داد و در سال 1388 پذيره نويسي سهام آن در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد. 

حفاري شمال در حال حاضر با مالكيت 9 دستگاه سكوي حفاري خشكي نيمه‌ سنگين و 3 دستگاه سكوي حفاري دريايي پايه‌دار جزو پيشگامان صنعت حفاري مدرن در ايران و منطقه خاورميانه است. حفاري شمال همچنين با مديريت و راهبري دستگاه فوق مدرن نيمه شناور ايران اميركبير (كه در مالکیت شرکت نفت خزر است) موفق شد در سال 1390، حفاري در يك ميدان عظيم هيدروكربني را در آب هاي ايراني درياي خزر به اتمام رسانده و به آرزوي يكصد ساله ايران در كشف منابع انرژي در اين منطقه واقعيت بخشد.

اين شركت در حال حاضر خدمات فني و حفاري گسترده‌اي را در زمينه حفاري، خدمات دريايي، سيمانكاري و اسيدكاري، حفاري انحرافي، نمودارگيري از چاه‌ها، راندن لوله‌هاي جداري، ابزار و لوازم در گردش، مهندسي گل و سيمان، پسماند حفاري، چاه‌پيمايي، كنترل عمليات حفاري (Mud Logging) و ... را به شركت‌هاي بزرگ و معتبر ايراني و بين المللي ارائه مي كند.

شركت حفاري شمال افتخار دارد كه تمامي فعاليت‌هاي اجرايي-عملياتي و فني خود را بدون بهره گيري از متخصصان غير ايراني و صرفاً با تكيه بر دانش، مهارت و تخصص كاركنان ايراني انجام دهد و در اين مسير همواره بر رشد و توسعه دانش تخصصي صنعت حفاري به جوانان و دانش پژوهان ايراني تأكيد داشته است.

در حال حاضر شرکت حفاری شمال تنها شرکت حفاری ايراني است که در فراسوی مرزهای کشور فعالیت می كند و نمادي از اقتدار علمي و توسعه يافتگي صنعت حفاري ايران قلمداد مي گردد، این شرکت موفق شد با رعایت قوانین و مقررات بین‌المللی HSE رکورد کار بدون حادثه را بر روی دستگاه حفاری ایران خزر کسب نماید، همچنین حفاری شمال تنها شركت دارنده ربات عملياتي كنترل از راه دور ROV (Remotely Operated Vehicle) براي حفاري در آبهاي عميق در منطقه آسيا و خاور ميانه است.

 

خدمات مصورسازان پروژه

دوره آموزش "برنامه ریزی و کنترل پروژه با نرم افزار Microsoft Project" در زمستان 1391 در شرکت حفاری شمال برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گالری تصاویر

ورود کاربر

کانال مصورسازان پروژه