نرم افزار

AMOS مخفف عبارت Analysis of Moment Structures مي باشد. AMOS را می توان یکی از موفق ترین نرم افزارهایی دانست که به طور خاص برای مدل سازی معادله ساختاری طراحی شده اند. هرچند هدف اصلی از طراحی این نرم افزار مدل سازی است، اما قابلیت اجرای مجموعه ای از تحلیل های کمی و آماری معمول نیز به وسیله این نرم افزار وجود دارد.

معرفی نرم افزار AMOS

AMOS مخفف عبارت Analysis of Moment Structures مي باشد. AMOS را می توان یکی از موفق ترین نرم افزارهایی دانست که به طور خاص برای مدل سازی معادله ساختاری طراحی شده اند. هرچند هدف اصلی از طراحی این نرم افزار مدل سازی است، اما قابلیت اجرای مجموعه ای از تحلیل های کمی و آماری معمول نیز به وسیله این نرم افزار وجود دارد.

معرفی نرم افزار AMOS
176 صفحه اسلاید آموزشی برای نرم افزار Primavera P6

 176 صفحه اسلاید آموزشی برای نرم افزار Primavera P6

با مطالعه این اسلاید ها می توانید یک آشنایی نسبی با نرم افزار Primavera P6 داشته باشید. برای آموزش کامل علاوه بر شرکت در کلاس های شرکت مصورسازان پروژه می توانید از کتاب های زیر استفاده کنید:

آموزش شماتیک Primavera P6 تالیف مهندس حسین عوض خواه (رادمهر)

آموزش Primavera P6 تالیف مهندس نادر خرمی راد

با کمال میل منتظر همکاری شما برای تالیف متون تخصصی و ارائه راهکارهای مناسب در مدیریت پروژه هستیم.

جزوه آموزش Primavera P6
گرچه نسخه های جدیدتر Primavera به بازار آمده و اغلب کاربران به سمت آنها سوق پیدا کرده اند ولی هنوز کاربران زیادی هستند که از نسخه قدیمی این نرم افزار یعنی P3 استفاده می کنند. در پیوست 2 جزوه یا کتاب الکترونیک برای آموزش این نرم افزار قرار گرفته است.

گرچه نسخه های جدیدتر Primavera  به بازار آمده و اغلب کاربران به سمت آنها سوق پیدا کرده اند ولی هنوز کاربران زیادی هستند که از نسخه قدیمی این نرم افزار یعنی P3 استفاده می کنند. در پیوست 2 جزوه یا کتاب الکترونیک برای آموزش این نرم افزار قرار گرفته است.

این جزوه برگرفته از جزوه آموزشی P3 باشگاه مهندسین ایرانی است که در وبلاگ www.sanaye-en.blogfa.com ارائه گردیده و با تشکر از تهیه کننده جهت استفاده عموم در سایت مصورسازان پروژه قرار گرفته است.

همچنین یک کتاب الکترونیک برای آموزش Primavera Project Planner برگرفته از سایت www.irebooks.com

 

جزوه آموزش Primavera Project Planner - P3
این یک نمونه بسیار خوب از برنامه ریزی پروژه توسط نرم افزار Microsoft Project می باشد. برای ساخت یک ساختمان 4 طبقه منابع و هزینه آنها به خوبی تعریف شده اند و به خوبی می توان مدیریت زمان، هزینه ها و منابع را روی این پروژه انجام داد.

دانلود نمونه فایل MSP (برنامه ریزی زمان، هزینه و منابع)

 این یک نمونه برنامه ریزی پروژه ساختمانی به وسیله نرم افزار Microsoft Project می باشد. برای ساخت یک ساختمان 4 طبقه منابع و هزینه آنها به خوبی تعریف شده اند و به خوبی می توان مدیریت زمان، هزینه ها و منابع را روی این پروژه انجام داد.

فایل خروجی Cash Flow که توسط Microsoft Project تولید شده نیز ضمیمه شده است.

 

 

نمونه پروژه MSP ساخت ساختمان 4 طبقه به همراه Cash Flow
این مقاله شامل دو بخش اصلی می باشد که در قسمت اول درباره اهمیت و استفاده بهینه از امنیت در سیستم های مبتی بر معماری سرویس گرا و در بخش دوم طراحی سطح بالا برای سیستم فوق الذکر بحث خواهد شد. در بطن بخش های فوق به ده مرحله فرآیند در جهت کمک به ساخت سیستم های مبتی بر معماری سرویس گرا با رویکرد امنیت و همچنین به نحوه طراحی آنها و چگونگی پوشش دادن موارد آزمون اشاره خواهد شد.هدف از تهیه این مقاله , کمک به تیم های توسعه در جهت استفاده بهینه از معماری سرویس گرا در چرخه حیات تولید سیستم می باشد , همچنین تاثیر امنیت در طراحی و ساخت آن سیستم ها می باشد.

 

امنیت در معماری سرویس گرا
در این مقاله سعی بر آن است تجربه راه اندازی شهرداری الکترونیکی در کشور اسلامی لبنان را نشان دهیم ،که می تواند با توجه به ارتباط مناسب کشور ما با کشور لبنان و هم راستا بودن اهداف هر دو کشور ما را برای رسیدن به شهرداری الکترونیکی کمک و یاری نماید. این مقاله دربرگیرنده مشکلات پیش رو ، راهکارها و علل سوق به سمت سوی شهرداری الکترونیکی می باشد .

 

شهرداری الکترونیکی در کشور لبنان
مدیریت پیکربندی چیزی بیش از یک مخزن نگهداری پروژه می باشد . مدیریت پیکربندی اساس و کنترل تغییرات تاثیر گذار در پروژه می باشد. به عنوان مثال: کنترل تغییرات در حوزه نیازمندیهای، تحلیل، طراحی ، پیاده سازی وغیره .در جهانی سازی ، دیگر روش سنتی مدیریت پیکربندی نمی تواند موثر و مفید باشد. در این مقاله به اهمیت مدیریت پیکربندی و چگونگی دیجیتال نمودن این دیسیپلین اشاره خواهیم نمود .